DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины

12.09.2015
DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины

Україна входить в осіньо-зимовий період з абсолютно неготовою енергосистемою, відзначається критична ситуація у газовій, електроенергетичній і вугільній сферах.

Про це розповідає в інтерв’ю DW колишній член НКРЕКП, нині виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.

За його словами, наразі газова ситуація досить складна в Україні при сьогоднішніх обсягах в 14,7 млрд куб. м газу, тоді як потрібно хоча б 16-17 млрд. Однак все не так критично, оскільки уряд з Міненерговугілля проводять активну роботу  для забезпечення українців необхідним запасом блакитного палива для комфортного проходження опалювального сезону.

Герус вважає, що цієї зими можуть виникнути серйозні проблеми внаслідок нестачі запасів вугілля.

'Ситуація з вугіллям критична: запаси на складах становлять 1,4 мільйонів тонн, хоча станом на середину жовтня має бути не менше трьох мільйонів, що вже є нереальним. Вугілля треба завозити будь-якими способами і через зону АТО, і через Росію. Утім, будь-якої миті цей шлях може бути обмежений або через бойові дії, або через політичне рішення Росії', - пояснює він.

Читайте также: Яценюк призвал Раду на следующей пленарной неделе проголосовать за списание долга и повышение соцстандартов

Залишається відкритим також питання з імпортом електроенергії, яку раніше не доводилося купувати внаслідок надлишку генеруючих потужностей. На сьогодні цих запасів в України немає, відновлення закупівель в Росії, каже експерт, свідчить про те, що вже на початку вересня недостатньо запасу палива.

'Що буде в опалювальний сезон? У зв’язку з дорогим газом споживачі 'сядуть на розетку', і це, скоріше за все, призведе до вимушеного обмеження споживання, тобто 'віялових відключень'. Альтернативних варіантів закупівлі (крім як у Росії - ред.) електроенергії у нас немає', - констатує Герус, додаючи, що це штовхає державу у пряму залежність від РФ, позбутися якої буде набагато складніше, ніж у газовому питанні.

На його думку, Україні вже зараз слід якомога швидше займатися питанням підготовки до зими.

'У довгостроковому періоді потрібно зменшити використання вугілля марки А. Це можна зробити за рахунок збільшення станцій, що працюють на марці Г, альтернативних джерелах. Окрім того, має бути чітке правило, що накопичення вугілля на складах починається у квітні-травні, а не в серпні, тоді таких проблем у нас не буде', - пояснює Герус.
 




Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.
 

Архитектура

Дизайн интерьеров

Стройматериалы

 

Парки мира

  • Парк Феникс - жемчужина лазурного берега

    Лазурный берег Франции (Cote d'Azur) восхищает своей неповторимостью и гармонией, привлекая миллионы туристов со всего мира. А ценителей рукотворных ландшафтов он притягивает еще и своими прекрасными садами и парками.

  • Подольские Товтры

    Стоит посмотреть, потому что:
    - является одним из семи природных чудес Украины
    - здесь произрастает 60 видов растений, занесенных в Красную книгу Украины

  • США. Skyland

    Ботанический сад встретил нас теплым осенним дождем. Посетителей было мало, поэтому неспешно и без суеты по мокрым дорожкам началось наше путешествие в мир зелени, архитектуры и истории.

  • Круглый двор

    Стоит посмотреть, потому что:
    - это уникальное по своей архитектуре оборонное сооружение середины XVІІІ ст.
    - здесь есть Аллея влюбленных, выполненная в регулярном стиле
    - здесь Петр Ильич Чайковский написал увертюру «Гроза»

  • Франция. «Бон Мезон» и «Старинные Розы...»

    Заслуживает внимания, потому что:
    - это частный розарий, созданный благодаря энтузиазму его хозяйки Одиль Маскелье;
    - Одиль Маскелье – президент ассоциации Старинных Роз «Бон Мезон»;
    - имеет цветовую концепцию – выдержан в пастельных тонах.

  • Германия. Зангерхаузен. «Европа-розариум»

    Заслуживает внимания, потому что:
    - это самый крупный коллекционный музей-розарий в мире;
    - имеет общеевропейский статус;
    при розарии работает научно-исследовательский институт, в котором определение и описание генома розы, произведенное в последние годы, позволило создать целые новые направления в розоводстве: в области селекции – генную инженерию, в исторической науке – генный банк данных.